Navigation
Home Page

Who's Who

Headteacher- Mrs Anna Martin

Headteacher- Mrs Anna Martin 1 Anna Martin

Mr Gareth Jones Deputy Head and Maple Class

Mr Gareth Jones Deputy Head and Maple Class  1 Gareth Jones

SENCO and Pupil Premium Lead, Mrs Sooz Dickinson

SENCO and Pupil Premium Lead, Mrs Sooz Dickinson 1 In school Mon/Tue, Maple Class Friday

Early Years Foundation Stage Teachers

Early Years Foundation Stage Teachers 1 Georgia Robbins Poppy Class/Foundation Stage
Early Years Foundation Stage Teachers 2 Emma Botteley Daisy Class
Early Years Foundation Stage Teachers 3 Clair Mills Daisy Class
Early Years Foundation Stage Teachers 4 Marie Taylor Sunflower Class

Key Stage 1 Teachers

Key Stage 1 Teachers 1 Mrs Jenni Rylands Willow Class/KS1 & English Lead
Key Stage 1 Teachers 2 Mrs Lizzy Courtney Chestnut Class
Key Stage 1 Teachers 3 Mrs Katherine Jenkins Chestnut Class
Key Stage 1 Teachers 4 Miss Colette Ogborne Ash Class
Key Stage 1 Teachers 5 Miss Helen Smith Rowan Class/Maths co-ordinator

Teaching assistants

Teaching assistants 1 Becky Brock HLTA - Maple Class
Teaching assistants 2 Ruth Doman HLTA - Sunflower Class
Teaching assistants 3 Mandy Fricker HLTA Chestnut Class
Teaching assistants 4 Gemma Gardner HLTA - Rowan Class
Teaching assistants 5 Mel Glanville SENTA
Teaching assistants 6 Teresa Llewellyn - HLTA Willow and Daisy Class
Teaching assistants 7 Lucy Lomas SENTA
Teaching assistants 8 Teresa Marsh HLTA - Poppy class
Teaching assistants 9 Jackie Poole HLTA - Ash Class
Teaching assistants 10 Mandy Rogers TA - Daisy Class
Teaching assistants 11 Tracey Wookey SENTA

School Administrators

School Administrators 1 Mrs Jackie Orr - School Business Manager
School Administrators 2 Miss Cath Evans - Admin Assistant
School Administrators 3 Mrs Lucy May - Currently on maternity leave

School Caretaker

School Caretaker 1 Harry Lovell
School Caretaker 2 Peter Atkinson

Kitchen staff

Kitchen staff 1 Jo Pittaway
Kitchen staff 2 Diane Mitchell
Kitchen staff 3 Sue Smallcombe

Lunchbreak Supervisors

Lunchbreak Supervisors 1 Tanya Fussell
Lunchbreak Supervisors 2 Lisa Smallman
Lunchbreak Supervisors 3 Mandy Rogers
Lunchbreak Supervisors 4 Jody Alloway
Lunchbreak Supervisors 5 Tracey Doe
Lunchbreak Supervisors 6 Pam Kaur
Lunchbreak Supervisors 7 Charmaine Pocock
Lunchbreak Supervisors 8 Lindsay Smitheram

Governors

Governors 1 Anna Martin - Head Teacher
Governors 2 Gareth Jones - Co-opted Governor
Governors 3 Nick Richley - Governor
Governors 4 Nick Lee - Co-Opted Governor
Governors 5 Jo Vickery - Foundation Governor
Governors 6 Belinda Stone - Foundation Govenor
Governors 7 Janet Biggins - Local Authority Governor
Governors 8 Teresa Marsh - Staff Governor
Governors 9 Mike Rylands - Parent Governor
Governors 10 Paul Graham - Parent Governor
Top